A vendéglátás művészete.
Ha jösztök - lesztek, ha hoztok - esztek
A szobákban "tájkép csata után"-i állapot, a konyhában mosatlan tányérok, használt poharak garmadával, és már mi sem vagyunk üdék, frissek, mint amikor az első vendég becsengetett néhány órával ezelőtt. A háztartási utómunkálatok mégsem tűnnek riasztónak, mert az este vidám légkörben, fesztelen, oldott hangulatban telt és a legnagyobb örömünkre egy falat ennivaló sem maradt a tálakon.
A kezdő háziasszony hajlamos azt hinni, hogy mindez kötetlen improvizációval, mintegy karikacsapásszerűen megy.Aki ebbe a tévedésbe esik, ne csodálkozzon, amikor nem tudja miért, de a vacsora ízetlen lett, egész idő alatt ki-be rohangált, mert hol ez, hol az hiányzott az asztalról, a társalgásból egy szót sem hallott, viszont már alig várja, hogy vége szakadjon az egész kínos hercehurcának. Ezzel valószínűleg a vendégei is mélységesen egyetértenek.
A vendéglátás művészet és mint minden sikeres produkcióhoz, könnyed,gördulékeny előadáshoz, komoly felkészülés, gondos tervezés, szervezés szükséges.
Mi az, amit meg kell gondolni, számításba venni, mielőtt az első meghívást megejtenénk?Álljon itt néhány megszívlelendő jótanács, ami természetesen csak annyit ér, amennyit megtartanak belőle.
Vendéglátás
Kiket invitáljunk otthonunkba?
—————
Vacsorameghívás, vagy dumaparti?
—————
Időben készüljünk fel.
—————
Magyaros vendéglátás.
—————
A vendéglátás illemszabályai
—————